Recepty obohacené hořčíkem
Třetí část
V předchozí části jsme představili protizánětlivá vydatná smoothie a sladké raw kuličky. Nyní tu máme recepty ve znamení citrónu, skvělá to surovina na všechny ty virózy, co v tomto náročném a mrazivém počasí kolují.
Citrónové bonbóny z bílé čokolády

Porce: 8 po 5 bonbónech

Ingredience:
¼ hrnku kakaového másla, ¼ hrnku kokosového oleje, 2 lžičky Magnesia, kůra z ½ citrónu, 5 kapek stévie
Postup přípravy:
Dejte kakaové máslo a kokosový olej na malou pánvičku a ohřejte na malém plameni jen do roztopení. Přidejte zbývající ingredience a šlehejte do rozpuštění Magnesia, cca 2 minuty. Nalijte směs do formy pro alespoň 40 kousků a poté ji umístěte do mrazáku po dobu 1 hodiny. Po ztvrdnutí můžete bonbóny vyndat a skladovat v lednici po dobu až 2 týdnů nebo v mrazáku po dobu až 2 měsíců.
Zklidňující nápoj s citrónem a zázvorem
Porce: 2

Ingredience:
1 lžička strouhaného čerstvého zázvoru, 1 lžíce
Magnesia
plátky čerstvého citrónu, 2 hrnky vroucí vody, med, stevia kapky či jiné sladidlo podle chuti

Postup přípravy:
Zalijte zázvor a Magnesium vroucí vodou, přidejte sladidlo a plátky citrónu do hrnků. Podávejte teplé.
Citrónové muffiny s chia semínky
Porce: 12

Ingredience:

¾ hrnku celozrnné mouky, ¼ hrnku mandlové mouky, 1 lžička prášku do pečiva, ½ lžičky jedlé sody, ¼ lžičky soli, 2 lžíce chia semínek, kůra z citrónu, 1 ½ lžičky Magnesia, šťáva z ½ citrónu, 1 čajová lžička vanilkového extraktu, 1 lžíce kokosového oleje, 3 lžíce javorového sirupu, ¼ hrnku a 2 lžíce mandlového mléka

Postup přípravy:
Předehřejte troubu na 350° C. Vymažte formu na mini-muffiny kokosovým olejem. Do velké mísy dejte mouku, prášek do pečiva, jedlou sodu, sůl, chia semínka, citrónovou kůru a Magnesium.
V malé misce rozšlehejte zbývající vlhké přísady. Malou misku vlijte do velké a promíchejte do hladka. Naplňte formičky ze ¾ těstem a dejte na 10-12 minut péct. Vyndejte z trouby a nechte vychladnout po dobu 3 - 5 minut ve formě a pak muffiny vyjměte a nechte zcela vychladnout na mřížce.
Pokud se Vám náš článek líbil, můžete nám zanechat svůj e-mail, abychom Vás informovali o vycházení dalších článků.
[bot_catcher]