Recepty obohacené hořčíkem
Druhá část
V předchozí části jsme představili převážně nápoje pro pohodovou atmosféru. Nyní tu máme protizánětlivá vydatná smoothie a sladkou raw tečku na závěr. Nechte si chutnat!
Protizánětlivé smoothie s grepem a zázvorem


Ingredience:
1 oloupaný a vypeckovaný grep, 1 nasekaný mražený banán, 2 lžíce raw kešu oříšků, 1 lžička Magnesia, ¼ lžičky mleté kurkumy, 2cm kousek čerstvého zázvoru, ½ hrnku vody
Porce: 1
Postup přípravy:
Grep, jakožto výborný zdroj vitamínu C a antioxidantů, je skvělým základem tohoto smoothie. Pro posílení protizánětlivého efektu smícháme grapefruit s kurkumou a čerstvým zázvorem. Nápoj osladíme banánem a přidáme kešu oříšky pro zdravé tuky. Vše v mixéru do hladka rozmixujeme. Chceme-li snídani se vším všudy, můžeme do směsi vmíchat i pár lístků čerstvého špenátu nebo jiné zelené potraviny.
Protizánětlivá smoothie miska "Už žádné bolesti a potíže"
Porce: 1

Ingredience:
1 nasekaný středně mražený banán, 1 hrnek mražených malin, ¼ avokádo, 1 hrnek rostlinného mléka, 2 lžičky Magnesia, poleva či posypání dle volby (čerstvé/mražené/sušené ovoce, ořechy, kokosové chipsy atp.)

Postup přípravy:
V tomto receptu pozvedáváme klasické smoothie na další úroveň a to tím, že vytvoříme hustší základ a na vrch přidáme další oblíbené ingredience. Všechny ingredience tedy rozmixujeme do hladka a na vrch posypeme ingrediencemi dle volby.
Sladké mrkvové kuličky na špejli
Porce: 12

Ingredience:

Raw kuličky
½ hrnku raw vlašských ořechů, ⅓ hrnku strouhaného kokosu, 21 vypeckovaných sušených švestek (přibližně ¾ hrnku), ¼ hrnku rozinek sultánek, 2 hrnky nastrouhané mrkve, ½ lžičky čerstvě nastrouhaného zázvoru, ½ lžičky mleté skořice, ¼ lžičky mletého muškátového oříšku
Poleva
½ hrnku
raw kešu ořechů namočených přes noc, ⅓ hrnku zlatých rozinek, ⅓ hrnku vody, 3 polévkové lžíce kokosového oleje, 3 čajové lžičky Magnesia, 1 čajová lžička čistého vanilkového extraktu, 1 lžička čerstvé citronové šťávy, špetka mořské či himalájské soli
Postup přípravy:
Pro polevu, dejte opláchnuté a odkapané kešu oříšky do mixéru a přidejte zbývající ingredience. Mixujte nejvyšší rychlostí až do hladka. Polevu přendejte do misky a nechte stranou.
Do kuchyňského robota dejte vlašské ořechy a strouhaný kokos a mixujte vysokou rychlostí po dobu 2 minut do doby, kdy jsou vlašské ořechy rozsekané na malé kousíčky. Přidejte sušené švestky a rozinky. Mixujte opět po dobu 1 minuty do lepkavé konzistence. Přidejte mrkev, zázvor, skořici a muškátový oříšek. Mixujte po dobu 20 sekund do spojení přísad.
Uplácejte ze směsi 12 kuliček, což je přibližně 2 lžíce na kuličku. Kuličky nabodejte na špejle a nechte odpočinout na stojanu či pečícím papíru. Poté je dejte zmrazit na jednu hodinu. Jakmile je z mrazáku vyndáte, opatrně každou kuličku ponořte do polevy, nebo naplňte zdobící sáček polevou a kuličky jednotlivě ozdobte, případně navrch můžete posypat sekanými vlašskými ořechy. Dejte kuličky zpátky do mrazáku na dalších 20 minut, aby ztvrdly.
Pokud se Vám náš článek líbil, můžete nám zanechat svůj e-mail, abychom Vás informovali o vycházení dalších článků. Mimojiné se můžete těšit i na další recepty.
[bot_catcher]